cs
  • Městský stadion v Karviné

Městský stadion v Karviné

Karviná

2012, 2015

Předmětem řešení studie interiéru jsou prostory sloužící pro veřejnost, VIP návštěvníky, hráče a média. Cílem návrhu je vytvořit jednotný výraz interiéru zmíněných prostor.
Prostory vstupní haly jsou řešeny jednoduše a účelově. Je zde kladen důraz na reprezentaci klubu a proto jsou hlavní barvy, zde použité, bílá, zelená a šedá. V rohoži čistící zóny je umístěn znak klubu. Znak je také umístěn na hlavní stěně. Tato stěna je obložena cembonitovými deskami v šedé a bílé barvě. Bílý pruh je oživujícím elementem vstupní haly a je určen k umístění loga klubu a případně sponzorů. Dalším oživením je občerstvovací box uprostřed dispozice, který je řešený v gradientu od světle po tmavě zelenou barvu. Podlaha je řešena cementovou stěrkou v odstínech šedé barvy.
Restaurace je řešena v klasickém standardu, který vyhovuje jak fanouškům při fotbalovém zápase, tak návštěvníkům v době mimo fotbalové akce. Jsou zde použity zemité barevné tóny a nábytek se snadnou údržbou a jednoduchým designem. Kolem baru jsou rozmístěny obrazovky ke sledování zápasů a sportovních akcí.
Prostory pro hráče jsou rozděleny na prostory pro A mužstva a B mužstva podle příslušných standardů. Skříňky jsou zde řešeny jako částečně uzamykatelné. Uprostřed místnosti je umístěn odkládací box. Šatny pro B mužstva mají kapacitu 23 hráčů a jsou řešeny v klasickém standardu. Ve všech prostorách pro hráče je na podlaze navržena penízková vinylová podlahová krytina v odstínu šedé barvy. V kontrastu se zemitými odstíny dlažby jsou šatní skříně v klubových barvách bílé a zelené. Další doplňky jsou navrženy v odstínech zelené barvy. Lavice jsou řešeny buď v černé barvě nebo melaminovými deskami v dezénu zebrano. Stěny jsou řešeny klasickou interiérovou omítkou v bílé barvě.